Переглядів: 3005

Замки

Замки Закарпаття – одна з яскравих особливостей Карпатського регіону. Цьому сприяє розмаїття природно-ландшафтної місцевості. Тому й незвичною для такої невеликої території є їхня кількість, більшість з яких ще зберігають свої історичні форми й донині.
Історія замків та мінливості їх архітектурних форм різноманітна як людське життя. У кожного своя доля, свої особисті радості й переживання. З кожним із них пов’язані особливі сторінки життя місцевих жителів та гостей краю.
Замки Закарпаття – це і військові фортеці, і дворянські маєтності. Імена їх власників відомі світовій історії. Стіни замково-фортифікаційних споруд бачили чимало. Вони ставали свідками людської звитяги, героїзму, відданості, зрадливості й підступності. В них переплетено давню, середньовічну й нову історію. Під їхніми мурами бували і європейці, й азіати.
Практично про кожен замок існують десятки легенд, оповідань, переказів, віршів і пісень. Це говорить про те, що вони є оберегами людської пам’яті й німими вартовими закарпатської історії. Хочете у цьому переконатися? Будь ласка…