Категорія: Громадський чин

Переглядів: 131

Громадські організації готові до публічної співпраці в рамках Громадської ради при Закарпатській ОДА

29 квітня 2021 року, представники громадських організацій Закарпаття “Вільний соціум”, “Радіоекологія Карпат” і “Агенція досліджень регіонального соціуму “Карпатія” стали членами Громадської ради при Закарпатській обласній державній адміністрації на 2021 – 2023 роки. У цій регіональній структурі названі громадські організації об’єднують свої кадрові та ресурсні можливості у спільній роботі в комісії з питань розвитку системи публічних сервісів і послуг. Цим самим заявлено про готовність до комунікації та взаємодії з усіма рівнями публічної влади й інституціями громадянського суспільства з метою сприяння розвитку регіону й пожвавлення державотворчих процесів у всіх сферах людської життєдіяльності й еволюції демократії та громадянського суспільства в Україні.

Виходимо з того, що в умовах євроінтеграції, децентралізації та руху України до моделі соціальної держави, існує значний попит на трансформацію системи публічних сервісів і процедур надання послуг (адміністративних, соціальних, електронних тощо), і в цьому процесі держава й громадянське суспільство повинні бути солідарними. Закарпатська область у цьому відношенні потребує особливої уваги, оскільки тут існують значні інфраструктурні, екологічні, кадрові (людський потенціал) та інші проблеми. Відтак, вбачаємо серед пріоритетних наших завдань інформування громадян про систему зручних публічних сервісів, про надання і моніторинг ефективних послуг, про їх якісні зміни, трансформації, діджиталізацію та інше. Важливою складовою роботи вважаємо консультування органів місцевого самоврядування й відповідних управлінь і департаментів Закарпатської ОДА щодо сприяння розширенню інфраструктури, масштабів і географії публічних сервісів та послуг, інституційного, кадрового і матеріального їх забезпечення. Уже найближчим часом запрацює інтернет-сайт «Вільний соціум» про публічні сервіси та послуги, плануються інші заходи.

Упевнені, що комунікація громадян і органів публічної влади в сервісно орієнтованому напрямку сприятиме загальному благу!

Спільна заява ГО «Вільний соціум», ГО «Радіоекологія Карпат», ГО «Агенція досліджень «Карпатія»

Ужгород, 29 квітня 2021 р.

УЖГОРОДЦІ ВІДПОВІДАЛЬНІ У ВИБОРІ МЕРА СВОГО МІСТА

Наприкінці березня, перед введенням карантинних обмежень в Україні, Агенція досліджень «Карпатія» (www.zakarpatia.com.ua) провела в Ужгороді соціологічне дослідження. Шляхом стандартизованого інтерв’ю «віч-на-віч» громадян міста опитали на предмет їхніх уподобань напередодні осінніх місцевих виборів та, зокрема, обрання мера обласного центру Закарпаття. Загалом було опитано 240 осіб за типовими ознаками сучасного виборця (стать, вік, освіта, характер зайнятості) у всіх мікрорайонах міста, які репрезентують доросле населення Ужгорода. Загальна статистична похибка дослідження становить приблизно 2,8%. Ще не дуже тоді переймаючись проблемами карантинного режиму, громадяни досить відкрито йшли на спілкування, за що ми їм щиро вдячні.

У процесі дослідження вимірювався рейтинг впізнаваності та антирейтинг ймовірних кандидатів на головну посаду Ужгорода. Громадянам міста було запропоновано відповісти на два ключових («Кого із можливих кандидатів у мери Ужгорода впізнаєте?» і «За кого із можливих майбутніх кандидатів у мери Ужгорода Ви не проголосуєте за будь-яких умов?») та декілька супровідних питань. Результати дослідження загалом подають цікаву картину актуалізованого ставлення ужгородців до майбутніх виборчих суб’єктів і говорять про їхню особливу відповідальність у питанні вибору мера Ужгорода.

Цікавими виявилися й зведені відповіді на супровідні запитання. Так, зокрема, на питання «Що вважаєте головним для перемоги на виборах мера?» респонденти відповіли наступним чином. Для переважної більшості опитаних головним критерієм для обрання керівника міста є особистий авторитет. Особливу перевагу цьому критерію віддали 64 % чоловіків проти 36 % жінок. Із загальної кількості тих, хто поважно ставиться до авторитету майже 36 % передпенсійного й пенсійного віку, а 64 % мають вищу освіту. 21 % респондентів вважають визначальним критерієм наявність у кандидатів фінансів, а 14 % – приналежність кандидата до відповідної політичної партії. Як бачимо, на відміну від парламентських виборів, восени цього року критерій «партійності» ужгородці не братимуть до серйозної уваги. Натомість традиційно важливим критерієм для вибору буде особистий авторитет діяча.

На запитання «Чи впливає на ваш вибір фінансовий стан кандидата у мери Ужгорода?» думки опитаних громадян розділилися майже порівну з невеличкою перевагою в бік тих, хто вважає, що так – 52 %. Відповідно для 48% респондентів цей критерій не є визначальним.

Так само по-різному учасники опитування відповіли на запитання «Який соціальний стан важливий для кандидата у мери Ужгорода?». Для більшості респондентів соціальний стан кандидата не має значення для його обрання мером міста – 34%. Серед тих же, хто все ж визначився з цим, переважає бізнесмен (29%), держслужбовець (25%) та науковець (12%). Дані показники знову ж таки більш додають важливості результатам першого зрізу, де мова йде про критерій особистого авторитету кандидата.

Досить однозначні результати дало опрацювання відповідей на питання «Як ставитеся до того, що виборець може проголосувати за винагороду від кандидата?». Відтак, 76% опитаних негативно ставляться до такого стимулу обрання свого кандидата і лише 14% – нічого поганого в цьому не вбачають. Разом із тим, ще 10% громадян не визначилися з цього приводу на час проведення дослідження.

Збірний образ «ідеального» кандидата в керівники міста доповнюють зведені результати відповідей на запитання про оптимальний вік кандидата. Так, ужгородці віддають перевагу кандидату, вік якого знаходиться у межах 35 – 55 років. Цю опцію підтримують 32% респондентів. Ще 28% опитаних громадян вважають, що кандидатом має бути людина з більшим життєвим досвідом у віці понад 55 років. Найменший показник отримала вікова група кандидатів «до 35 років» – 17%. Натомість 23% респондентів вважають, що вік для кандидата у мери Ужгорода не має значення.

Визначилися респонденти й з першочергових завдань, які повинен виконати новий мер після свого обрання. Отже, громадяни міста очікують від нового керівника Ужгорода, насамперед, покращення роботи комунальних і соціальних служб міста (1), благоустрою історичного центру міста (2) й поліпшення інфраструктури міста (3).

Отже, перший етап соціологічного дослідження показав, що ужгородський виборець не байдужий до виборів мера міста, добре обізнаний на головних проблемах Ужгорода, боляче їх сприймає і в майбутньому виборі покладається на авторитетного й відповідального лідера.  А як змінюватимуться настрої громадян міста надалі, побачимо під час наступного дослідження, яке буде проведено найближчим часом.

ГО «Агенція досліджень «КАРПАТІЯ»

(www.zakarpatia.com.ua, carpatia.doslid@gmail.com)

РІВЕНЬ КУЛЬТУРИ ПЕРЕВЕЗЕННЯ ПАСАЖИРІВ У ГРОМАДСЬКОМУ ТРАНСПОРТІ м. УЖГОРОД: нове дослідження…

ДРУГЕ ДОСЛІДЖЕННЯ. РІК ПОТОМУ…

Рівно рік тому ГО «Агенція досліджень «Карпатія» провела експеримент-дослідження, метою якого було дослідити рівень культури перевезення пасажирів у громадському транспорті м. Ужгород. Бралися до уваги виключно великогабаритні автобуси – нові «Електрони». Як відомо, вони спершу курсували двома найдовшими маршрутними лініями: № 18 – ТЦ «Епіцентр» – УжНУ (11, 97 км) і № 20 – Пл. Корятовича – Речовий ринок (8, 9 км). Згодом до них додався маршрут № 24 – Речовий ринок – Доманинці.
НАГАДАЄМО КОРОТКО ПРО ДЕЯКІ РЕЗУЛЬТАТИ й додамо нові враження…
ДЕКІЛЬКА ПОЗИТИВНИХ МОМЕНТІВ: Графік переважно стабільний. Рух транспорту можна відслідкувати в інтернеті. Інтервал наближений до ідеалу, тобто відставання від графіку є не значні.
Попри завантаженість деяких вулиць автобус рухається доволі динамічно. В середині автобусів комфортно для всіх категорій пасажирів, постійно працює система оголошень та відеофіксації (є сподівання). Якісно подається інформація про наступні зупинки та про оплату проїзду. Вартість квитка спершу була 5 грн., а восени зросла до 7 грн. Для права проїзду достатньо оплатити проїзд у водія. Водії професійно виконують свою роботу та майже бездоганно обслуговують пасажирів. Надання відповідних послуг в цілому варто оцінити позитивно (8 з 10 балів). У цьому контексті культура перевізників на стабільно задовільному рівні.
НЕГАТИВНІ МОМЕНТИ: Як часто буває, головні негативні враження складає людський фактор. Це стосується як сторони, яка надає соціальні послуги, так і тих, хто їх отримує. Так, водії, здійснюючи маневр на зупинку, не завжди використовують технічні можливості наближення до місця посадки, де очікують автобус пасажири. Це ускладнює рух автомобілів або взагалі призводить до заторів позаду автобуса, що зупинився. Така ситуація також ускладнює можливість підходу пасажирів до автобусу під час посадки, які змушені проходити неочищені місця зупинки (у даному випадку сніг), або ж залиті водою вибоїни. Одночасно, вихід пасажирів на проїзну частину в цій ситуації створює для них зайву небезпеку.
Культура пасажирів також складає двояке враження. Щодо поведінки в середині автобуса виникає зауваження стосовно того, що пасажири не завжди звертають увагу на таблички з інформацією про місця для інвалідів. Другий момент стосується того, що пасажири, оплативши проїзд, не завжди беруть квиток у водія, що унеможливлює контроль за подальшим надходженням плати в бюджет міста, а дозволяє скористатися коштами на свій розсуд (водій/перевізник). Водії, які раніше не змушували пасажирів брати квиток після оплати, тепер узагалі перестали реагувати на це.
Це при тому, що в автобусі регулярно наголошується про штраф вартістю у 100 грн за безбілетний проїзд. Однак, перевірити у пасажирів наявність квитка не передбачено, оскільки такі контролери відсутні й, очевидно, не плануються через «зайві» витрати на оплату їх праці та інший «інтерес» перевізника. По-третє, Важко пасажири навчаються культури руху в самому автобусі – вхід на передні двері – вихід на середні та задні.

Ще один негативний момент – мінус у бік перевізника. Часто автобуси зранку виїжджають на маршрути забруднені ззовні (не помиті). При цьому грязь настільки сильна, що синій колір кузова ледь помітний, а задній номер маршруту, який освітлюється через скло, не видно взагалі.

ВИСНОВКИ: Загалом за минулий рік після введення в дію названих маршрутів позитив очевидний. Все більше громадян міста надають перевагу цьому виду транспорту, який уважають більш безпечним і комфортним у порівнянні зі старими й незавжди безпечними й комфортними «маршрутками». Це беззаперечне позитивне значення. Однак негативним фактом залишається рівень культури обслуговування пасажирів і самої поведінки останніх. Як і минулого разу, вважаємо, що наявність контролерів у автобусах (бодай тимчасово) сприяло б росту культури пасажирів, водіїв і кращого наповнювання бюджету міста. Адже тривала боротьба ужгородців велася саме за це, і видається призупинилася на цьому рівні.
Тому, своїм дослідженням ми закликаємо пасажирів до громадської культури й самовідповідальності та зайвий раз повторимо оголошення, яке звучить щоразу в автобусі: «Шановні пасажири! Просимо придбати квиток за проїзд у водія! Штраф за безбілетний проїзд – 100 грн!». А від себе добавимо: оплативши плату за проїзд – візьміть квиток у водія! Зробимо наше місто кращим!!!

Дослідна лабораторія ГО «Агенція досліджень «Карпатія»

Захист дитини в пріоритеті державних і громадських установ: в Ужгороді відбувся круглий стіл

29 травня у приміщенні Закарпатська ОДА з ініціативи Служби у справах дітей і комісії з питань сприяння розвитку громадянського суспільства Громадської ради, відбувся широкопредставницький круглий стіл, присвячений проблемам законодавчого та практичного забезпечення прав дитини в Україні та Закарпатті. Основною метою заходу стала актуалізація уваги до проблем забезпечення прав дитини в сучасному українському суспільстві, перспективних ініціатив державних інститутів та інституцій громадянського суспільства, відповідної правової, освітньої, соціальної та іншої допомоги. Продовження

ПРО РІВЕНЬ КУЛЬТУРИ ПЕРЕВЕЗЕННЯ ПАСАЖИРІВ У ГРОМАДСЬКОМУ ТРАНСПОРТІ м. УЖГОРОД

thumb-item-523x340-030cГО «Агенція досліджень «Карпатія» завершила експеримент, метою якого було дослідити рівень культури перевезення пасажирів у громадському транспорті м. Ужгород. Цього разу до уваги бралися виключно великогабаритні автобуси – нові «Електрони». Як відомо, вони курсують двома найдовшими маршрутними лініями: № 18 – ТЦ «Епіцентр» – УжНУ (11, 97 км) і № 20 – Пл. Корятовича – Речовий ринок (8, 9 км).
КОРОТКО ПРО ДЕЯКІ РЕЗУЛЬТАТИ.
ДЕКІЛЬКА ПОЗИТИВНИХ МОМЕНТІВ: Графік переважно стабільний. Рух транспорту можна відслідкувати в інтернеті. Інтервал наближений до ідеалу, тобто відставання від графіку є не значні.
Попри завантаженість деяких вулиць автобус рухається доволі динамічно. В середині автобусів комфортно для всіх категорій пасажирів, постійно працює система оголошень та відеофіксації. Якісно подається інформація про наступні зупинки та про оплату проїзду. Вартість квитка 5 грн. Для права проїзду достатньо оплатити проїзд у водія. Водії професійно виконують свою роботу та майже бездоганно обслуговують пасажирів. Надання відповідних послуг в цілому варто оцінити позитивно (8 з 10 балів).
НЕГАТИВНІ МОМЕНТИ: Як часто буває, головні негативні враження складає людський фактор. Це стосується як сторони, яка надає соціальні послуги, так і тих, хто їх отримує. Водії, здійснюючи маневр на зупинку, не завжди використовують технічні можливості наближення до місця посадки, де очікують автобус пасажири. Це ускладнює рух автомобілів або взагалі призводить до заторів позаду автобуса, що зупинився. Така ситуація також ускладнює можливість підходу пасажирів до автобусу під час посадки, які змушені проходити неочищені місця зупинки (у даному випадку сніг), або ж залиті водою вибоїни. Вихід пасажирів на проїзну частину також в цій ситуації створює для них зайву небезпеку.
Культура пасажирів також складає двояке враження. Щодо поведінки в середині автобуса виникає зауваження стосовно того, що пасажири не завжди звертають увагу на таблички з інформацією про місця для інвалідів. Другий момент стосується того, що пасажири, оплативши проїзд, не завжди беруть квиток у водія, що унеможливлює контроль за подальшим надходженням плати в бюджет міста, а дозволяє скористатися коштами на свій розсуд (водій/перевізник). Водії, натомість, не змушують пасажирів брати квиток після оплати, а в деяких випадках, коли пасажир просить його, не охоче виконують цю дію.
Це при тому, що в автобусі регулярно наголошується про штраф вартістю у 100 грн за безбілетний проїзд. Однак, перевірити у пасажирів наявність квитка не передбачено, оскільки такі контролери відсутні й, очевидно, не плануються через «зайві» витрати на оплату їх праці та інший «інтерес» перевізника.
ВИСНОВКИ: Загалом введення в дію названих маршрутів має беззаперечне позитивне значення. Це полегшує трафік пасажироперевезення по всьому периметру міста. Однак негативним фактом залишається рівень культури обслуговування пасажирів і самої поведінки останніх. Вважаємо, що наявність контролерів у автобусах сприяло б росту культури пасажирів, водіїв і кращого наповнювання бюджету міста. Адже тривала боротьба ужгородців велася саме за це, і видається призупинилася на цьому рівні.
Тому, своїм дослідженням ми закликаємо пасажирів до громадської культури й самовідповідальності та зайвий раз повторимо оголошення, яке звучить щоразу в автобусі: «Шановні пасажири! Просимо придбати квиток за проїзд у водія! Штраф за безбілетний проїзд – 100 грн!». А від себе добавимо: оплативши плату за проїзд – візьміть квиток у водія! Зробимо наше місто кращим!!!

Дослідна лабораторія ГО «Агенція досліджень «Карпатія»

Відбулась підсумкова презентація проекту про протидію етнічній дискримінації та антисемітизму

IMG_483723 червня в Ужгороді проведено фінальну конференцію-презентацію продуктів проекту, яка підвела підсумки тематичного гранту «Боротьба з етнічною дискримінацією та антисемітизмом в Закарпатті», що здійснювався за підтримки Фонду сприяння демократії Посольства США в Україні громадською організацією «Агенція досліджень регіонального розвитку «Карпатія» впродовж 2017 – 2018 років. За задумом організаторів цей захід підсумував спільну роботу партнерів за рік. Для широкої аудиторії було презентовано проектні складові, оглянуто хід занять з цільовою групою, роботу над прикінцевими продуктами тощо. Присутні мали можливість пересвідчитися в актуальності досліджуваної проблеми й ефективності точкових заходів для реалізації перспективних планів щодо подолання ймовірних негативних факторів у суспільно-політичному житті регіону.

продукти-001Ключова частина заходу була присвячена презентації прикінцевих продуктів проекту – навчально-методичного посібника «Пізнання змінює сприйняття», документальної кінострічки «Щедрість Срібної Землі» і тематичних плакатів.

У обговоренні змісту книжки взяли участь автори праці (Маріан Токар, Оксана Савко, Кристина Червеняк, Євген Ясінський), а також гості, представники місцевої влади, інших громадських організацій. Також пройшла дискусія після перегляду прем’єрного показу кінофільму, яка продемонструвала Закарпаття як толерантний і мирний регіон (окрема подяка кіноконсультанту Олександру Герешку, співачці Мирославі Копинець за наданий музичний супровід, а також тим, хто озвучував і перекладав текст Наталії Сватюк, Наталії Осадчій, Ніколетті Мегелі, Інгрід Мацко, Мирославу Горвату, Шалому Ієзе з Руанди, Віктору Анаго-Аманзе зі США та Самуєлю Чісом з Нігерії). Під час жвавого обговорення сюжету фільму було висловлене бажання присутніх подати стрічку для широкої аудиторії глядачів через мережу Інтернет. Презентовано розроблені командою проекту антидискримінаційні плакати.

IMG_4709У роботі підсумкової конференції взяли участь представники місцевої влади, вчені, викладачі і студенти Ужгородського національного університету, учителі та вихователі загальноосвітніх навчальних закладів, громадські діячі. Теми виступів стосувалися широкого спектру етнонаціональних відносин у регіоні та Україні.

IMG_4700У підсумку учасники висловили задоволення проведеним спільним часом і подякували грантодавцям та команді проекту за можливість взяти участь у роботі над актуальною проблемою. Слоган проекту – «Пізнання змінює сприйняття» – повністю виправдав себе у процесі роботи. Також було акцентовано увагу на ефективності прикінцевих продуктів, які знайдуть свою аудиторію і матимуть практичне застосування. Завдяки участі у проекті цільова група збагатила свої знання з проблем протидії етнічній дискримінації та антисемітизму в регіоні. Учасникам проекту було урочисто вручено сертифікати грантової програми.

IMG_4680Загалом, проект включав двоетапні публічні заходи для цільової групи (5 навчально-інформаційних семінарів і 3 тренінги-практикуми), просвітницькі заходи серед учнівської та студентської молоді в рамках громадської просвітницько-інформаційної платформи «STOP дезінформації! Ні расово-національній дискримінації та антисемітизму», робочі зустрічі з представниками місцевої влади, просвітницько-інформаційну медіапідтримку тематики проекту в ЗМІ, а також підготовку і видання тематичного навчально-методичного посібника, виготовлення документальної кінострічки й розробку та друк тематичних антидискримінаційних плакатів. Відповідно учасники проекту з усіма завданнями справилися успішно.

Маріан Токар, координатор проекту, голова ГО «Агенція досліджень регіонального соціуму «Карпатія», Ужгород

В УЖГОРОДІ ЗАВЕРШИЛИСЯ НАВЧАЛЬНІ «АНТИДЕЗІНФОРМАЦІЙНІ» ЗАНЯТТЯ ПЕДАГОГІВ. Проект «Боротьба з етнічною дискримінацією та антисемітизмом в Закарпатті» увійшов у фінальну стадію

IMG_4088Останньої суботи квітня в Ужгороді завершилися двоетапні публічні заходи для закарпатських учителів і вихователів, які складалися з щомісячних п’яти навчально-інформаційних семінарів та трьох тренінгів-практикумів. Вони проходили під головуванням ГО «Агенція досліджень «Карпатія» в рамках проекту «Боротьба з етнічною  дискримінацією та антисемітизмом в Закарпатті» за підтримки Фонду сприяння демократії Посольства США в Україні.

IMG_4062Заключний семінар був присвячений темі «STOP дезінформації! Творимо громадянське суспільство разом!» і об’єднав думки в дискусії з приводу проблем сучасного розвитку громадянського суспільства у поліетнічному Закарпатті. До участі в заході запросили депутата Ужгородської міської ради й лідера «Об’єднання ромів Ужгорода» Мирослава Горвата, який поділився роздумами про сучасне життя, проблеми, освітньо-виховні тенденції ромського населення в регіоні. Разом із своїм заступником Петром Габрином він підготував і озвучив доповідь на тему «Освіта ромської молоді Закарпаття: досягнення та проблеми», яка викликала палку дискусію серед присутніх.

IMG_4151Не менш емоційним видалося обговорення доповіді магістра політології Ужгородського національного університету Микити Найгебавера, котрий виніс на розсуд учасників і гостей проекту питання нового освітнього законодавства, комеморації та реакції на це громадянського суспільства, зокрема й представників різних національних меншин.

Традиційно попрацювали тренери Кристина Червеняк, Євген Ясінський, котрі подали аспекти розвитку громадських інститутів національних меншин Закарпаття та їх роль у захисті прав національних меншин, а також виховання толерантної особистості в полікультурному регіоні.

IMG_4153Координатор проекту Маріан Токар висловив судження з приводу вразливості та соціально-психологічного дискомфорту етноспільнот Закарпаття й підвів підсумки майже річної діяльності проектної команди. Зокрема, говорилося про фінальну стадію підготовки продуктів проекту, презентація яких відбуватиметься у червні. Насамперед мова йшла про навчально-методичний посібник, який уперше подає педагогам рекомендації та сценарії практичних занять, вправ, ігор для шкільної і студентської молоді максимально адаптовані до умов поліетнічного середовища Закарпаття, а також про документальний відеофільм, тематичні плакати.

То ж, невдовзі освітньо-виховний простір краю поповниться актуальним і потрібним для сучасного розвитку багатонаціонального соціуму продуктом, який черговий раз доводить, що Закарпаття – мирний і толерантний регіон!.

Інфоклуб «Політична Просвіта»

ПІЗНАННЯ ТАКИ ЗМІНЮЄ СПРИЙНЯТТЯ: в Ужгороді відбувся черговий тренінг з проблем протидії етнічній дискримінації та антисемітизму

1+24 лютого в Ужгороді проведено заключний тренінг для педагогів і студентів, що був передбачений програмою проекту «Боротьба з етнічною дискримінацією та антисемітизмом в Закарпатті» за підтримки Фонду сприяння демократії Посольства США в Україні. За задумом його організаторів цей захід, що називався «Пізнання змінює сприйняття: види інтерактивних методів навчання», підсумував попередні практичні частини проекту та, разом з тим, дав можливість по новому проявити себе цільовій групі в інтерактивних методах навчання. Продовження

Другий тренінг з проблем протидії етнічній дискримінації та антисемітизму присвятили рольовим та іншим видам ігор

3Перший в новому році і другий за проектним планом Агенції досліджень «Карпатія» тренінг з питань протидії дезінформації щодо етнічної дискримінації та антисемітизму в Закарпатті відбувся в Ужгороді 27 січня. Він пройшов у рамках проекту «Боротьба з етнічною дискримінацією та антисемітизмом в Закарпатті» за підтримки Фонду сприяння демократії Посольства США в Україні. Цього разу захід «Пізнання змінює сприйняття» повністю присвятили моделюванню рольових та інших видів ігор. Продовження

Розпочався цикл тренінгів з проблем протидії етнічній дискримінації та антисемітизму

IMG_104516 грудня в Ужгороді відбувся перший тренінг в рамках проекту «Боротьба з етнічною дискримінацією та антисемітизмом в Закарпатті» за підтримки Фонду сприяння демократії Посольства США в Україні. Раніше учасники займалися на семінарах проекту. Продовження

  • Сторінка 1 з 2
  • 1
  • 2
  • >