Переглядів: 131 | 29.04.2021 - 17:41

Громадські організації готові до публічної співпраці в рамках Громадської ради при Закарпатській ОДА

29 квітня 2021 року, представники громадських організацій Закарпаття “Вільний соціум”, “Радіоекологія Карпат” і “Агенція досліджень регіонального соціуму “Карпатія” стали членами Громадської ради при Закарпатській обласній державній адміністрації на 2021 – 2023 роки. У цій регіональній структурі названі громадські організації об’єднують свої кадрові та ресурсні можливості у спільній роботі в комісії з питань розвитку системи публічних сервісів і послуг. Цим самим заявлено про готовність до комунікації та взаємодії з усіма рівнями публічної влади й інституціями громадянського суспільства з метою сприяння розвитку регіону й пожвавлення державотворчих процесів у всіх сферах людської життєдіяльності й еволюції демократії та громадянського суспільства в Україні.

Виходимо з того, що в умовах євроінтеграції, децентралізації та руху України до моделі соціальної держави, існує значний попит на трансформацію системи публічних сервісів і процедур надання послуг (адміністративних, соціальних, електронних тощо), і в цьому процесі держава й громадянське суспільство повинні бути солідарними. Закарпатська область у цьому відношенні потребує особливої уваги, оскільки тут існують значні інфраструктурні, екологічні, кадрові (людський потенціал) та інші проблеми. Відтак, вбачаємо серед пріоритетних наших завдань інформування громадян про систему зручних публічних сервісів, про надання і моніторинг ефективних послуг, про їх якісні зміни, трансформації, діджиталізацію та інше. Важливою складовою роботи вважаємо консультування органів місцевого самоврядування й відповідних управлінь і департаментів Закарпатської ОДА щодо сприяння розширенню інфраструктури, масштабів і географії публічних сервісів та послуг, інституційного, кадрового і матеріального їх забезпечення. Уже найближчим часом запрацює інтернет-сайт «Вільний соціум» про публічні сервіси та послуги, плануються інші заходи.

Упевнені, що комунікація громадян і органів публічної влади в сервісно орієнтованому напрямку сприятиме загальному благу!

Спільна заява ГО «Вільний соціум», ГО «Радіоекологія Карпат», ГО «Агенція досліджень «Карпатія»

Ужгород, 29 квітня 2021 р.