Переглядів: 891 | 30.07.2017 - 15:04

БОРОТЬБІ З ДЕЗІНФОРМАЦІЄЮ ЩОДО ЕТНІЧНОЇ ДИСКРИМІНАЦІЇ ТА АНТИСЕМІТИЗМУ – ОСОБЛИВА УВАГА: ПРЕЗЕНТАЦІЯ ПРОЕКТУ

4329 липня в Ужгороді за підтримки Фонду сприяння демократії Посольства США в Україні відбулася презентація проекту, який спрямований на протидію дезінформації щодо етнічної дискримінації та антисемітизму в Закарпатті.

Проект має на меті сприяти відповідальній мотивації виховання педагогами в учнівської, студентської молоді демократичних цінностей, взаємоповаги, толерантності, терпимості до представників різних національностей. Передбачається, що крім навчальних семінарів і тренінгів для учасників, будуть здійснені польові заняття в середовищі представників національних меншин, підготовлено навчально-методичний, просвітницько-інформаційний посібник для вчителів та вихователів, учнівської та студентської молоді, простих громадян, розроблено тематичні плакати й відеоматеріал.

logo_DIS3_Презентація_УжгородСпівпартнерами проекту SUP30017GR0037 «Боротьба з етнічною дискримінацією та антисемітизмом в Закарпатті» виступають представники ГО «Агенція досліджень регіонального соціуму «Карпатія», ГО «Освіта майбутнього», Інфоклубу «Політична Просвіта» при «Карпатії», Головного управління міграційної служби України в Закарпатській області. Організаторами було ознайомлено присутніх із програмою заходів та стратегією роботи проектної команди. Для журналістів та гостей заходу було також анонсовано методи реалізації проекту, очікувані результати, а також представлено символічні логотип і слоган програми дій – «Пізнання змінює сприйняття!». Мотиваційним було й роз’яснення графіки логотипу, на якому різнобарвні кольори символізують багатонаціональність Закарпаття, а квітка Едельвейсу відображає один із народних символів Карпатських гір. Оскільки проект позиціонується як просвітницько-навчальний, то й ключовий слоган аргументовано доводить, що тільки пізнаючи щось нове ми спроможні належно його сприйняти…

2_Обговорення презентації_УжгородУчасники презентації поділилися й своїми думками з приводу актуальності та ймовірних наслідків даної роботи, яка вочевидь має мати вплив на різні сфери суспільного життя. Зокрема, під час обговорення неодноразово наголошувалося на тому, що оскільки Закарпаття є регіоном із багатонаціональним складом населення, то він перебуває в переліку потенційних жертв інформаційної війни, яка в перспективі може загрожувати переростанню в реальний конфлікт. Логічно актуалізувалося на особливій увазі та ролі ЗМІ в поширенні об’єктивної інформації щодо реального стану справ із забезпеченням прав і свобод національних меншин в Україні та Закарпатті зокрема, а також недопущенні фейкових вкидань у суспільну свідомість через засоби масової комунікації та інших форм дезінформації щодо етнічної дискримінації та антисемітизму. Тому тематика є надзвичайно актуальною для України і потребує особливої уваги громадянського середовища, а найбільш – серед молодої генерації та й усіх, хто проживає тут.

33 2В сучасних умовах діючої інформаційної війни з російським правлячим політичним режимом та його прихильниками, у час, коли поширюється замаскована й замовна дезінформація стосовно реального стану міжетнічних відносин, коли провокуються «мовні» питання, слід особливим чином спрямувати увагу громадянського суспільства до небезпечних проявів подібного насамперед у такому багатонаціональному регіоні як Закарпаття, яке традиційно було територією миру і злагоди, незважаючи на історичні перипетії останніх століть.

1_Презентація_УжгородЦим самим учасники проекту, що здійснюється за підтримки Фонду сприяння демократії Посольства США в Україні, доводять, що дискримінація за расово-національною ознакою є неприпустимою і для цього регіону – це є історична реальність! Все інше – фейк!!! Адже історичні традиції та культура місцевого населення на сьогодні виступають певними гарантами стабільності та мирного співіснування представників різних національностей.

Маріан ТОКАР, координатор проекту