Категорія: Огляди

Переглядів: 1927

Рубрика «Огляди» знайомить Вас із найцікавішими й актуальними публічними заходами, які проводяться в Закарпатті. Описуються різноманітні фестивалі, виставки, експозиції, екскурсії, презентації, конференції, семінари, творчі зустрічі, інші святкові заходи, які традиційно відбуваються в регіоні.

XIV МІЖНАРОДНИЙ ФЕСТИВАЛЬ «ІНТЕРЛЯЛЬКА» стартував в столиці Закарпатського театрального мистецтва

У вівторок, 8 жовтня, відбулось урочисте відкриття XIV Міжнародного фестивалю театрів ляльок «Інтерлялька-2013». На урочистому відкритті були присутні заступник голови облдержадміністрації Іван Качур, начальник управління культури Юрій Глеба, директор Закарпатського академічного обласного театру ляльок Мирослав Петій, директор фестивалю «Інтерлялька» Олександр Туряниця та численні поціновувачі театрального мистецтва. Продовження

Понад 200 закарпатських виробників приїхало на ярмарок «Золота осінь» у день 1120-ліття Ужгорода

DSC_5592З приходом осені по всім містам України щороку проходять ярмарки виробів натурального господарства. Традиційне обласне свято – осінній ярмарок «Золота осінь», котрий проводиться до Дня Ужгорода, відбувся і в обласному центрі 28 вересня.

Продовження

Фестиваль угорського народного мистецтва відбувся на Мукачівщині

У суботу, 21 вересня, в селі Дерцен відбувся ХХІV обласний фестиваль угорського народного мистецтва. На свято завітали народний депутат України Іштван Гайдош, голова Мукачівської райдержадміністрації Едуард Дуда, начальник управління культури облдержадміністрації Юрій Глеба, голова Товариства угорської інтелігенції Закарпаття Юрій Дупко та представники дипломатичних установ.

Продовження

Закарпатські вуглеходці встановили національний рекорд

 дикий36 липня на Міжгірщині в селі Ізки на фестивалі Івана Купала Асоціацією «Закарпатський морж» було встановлено рекорд з ходіння по розпеченому вугіллю, який занесений а книгу рекордів України (Гіннеса). Продовження

Відсвяткували у Лумшорах Івана Купала

IMG_3319Традиційне слов’янське свято, яке має давні язичні корні і магічне наповнення відсвяткували з великим розмахом у селі Лумшорах на території «Мисливської садиби».

За словами організатора Івана Михайловича Погоріляка, заступника голови Перечинської райдержадмістрації, такий захід тут проводиться вперше: «Його мета – популяризація села Лумшори як курортного краю. Купальське свято стало чудовим приводом для такого гучного гуляння».

Розважальну конкурсну програму допомагали підготувати ужгородські журналісти та ведучі свята Ростислав Бегеш і Леся Балог. Організатори вдало поєднали традиції з сучасністю. Більшість гостей, підтримавши дрес-код, завітала у вишиванках. Тож поєднання повсякденного одягу із вишиваними сорочками стало своєрідною родзинкою святкування.

Але сучасне і минуле відчувалось не тільки в одязі: гостей своїми виступами розважали як народні колективи «Турянська тайстра», «Дубриницькі самоцвіти», так і ужгородський рок-гурт «Етюд».

Але ж головною цікавинкою, яка об’єднала присутніх (закарпатців, донеччан, киян, мешканців Росії, Чехії та Словаччини), стало плетіння вінка, у супроводі музик. Спільними зусиллями гостям вдалося сплести 400-метровий вінок, який за довжиною побив всеукраїнський рекорд, що був зафіксований у Київській області 2011 року.

Завершили свято традиційним великим багаттям, хороводами, співом та стрибками через ватру. Деякі пари навіть влаштували флеш-моб до Всесвітнього дня поцілунків, який відзначався напередодні.

Анастасія ПЕНЗОВА

[nggallery id=7]

“Смугастий Night Ride”

IMG_2798

4.07.2013 відбувся “Смугастий Night Ride”. Більше 1000 учасників проїхались Ужгородом на велосипедах.

Фото Анастасії Пензової

Спеціально для заКарпатії Продовження

Закарпатці побували на І фестивалі української культури у Чехії

15 – 16 червня у чеському селі Велке Карловіце відбувся І фестиваль української культури. Організатори фестивалю – вихідець із Закарпаття Ярослав Шаталін та чешка Зузанна Паулінська, український філолог за фахом – поставили за мету відкрити чехам Україну як націю з багатою культурою, країну з великою історією і талановитими людьми.

Продовження

В Ужгороді освятили новий храм

PICT1666

Новий район Ужгорода сьогодні є величезним житловим комплексом з усією необхідною для проживання інфраструктурою (навчально-виховні та медзаклади, супермаркети, базар, зони відпочинку, спортивні майданчики тощо).
А ось духовно-релігійного комплексу для потреб місцевих жителів довгий час не вистачало. Відсутність постійно діючого храмового приміщення, яке б вмістило всіх бажаючих, давалося взнаки, навіть незважаючи на те, що 15 років тому тут було створено Свято-Троїцьку парафію Мукачівської греко-католицької єпархії. Через це, чимало вірників їздили на служби Божі в різні міські й, навіть, найближчі сільські, церкви. Тому для такого мікрорайону повноцінне функціонування духовно-релігійного центру стало життєвою необхідністю. Продовження